Europoje populiarėja bekontakčiai mokėjimo terminalai

IT naujienosTechnologijos

Daugėja galimybių atsiskaityti nenaudojant grynųjų pinigų, populiariausia tokio atsiskaitymo priemonė Europoje šiuo metu yra vadinamosios bekontaktės atsiskaitymo technologijos, kuriomis naudojantis atsiskaitymas vyksta labai paprastai – prie atsiskaitymo aparato tereikia pridėti kortelę, nereikia vesti PIN kodo. Elektroninių atsiskaitymų sprendimų lyderės Europoje „Point Transaction Systems” atstovai įsitikinę, kad bekontaktės technologijos išpopuliarės ir Baltijos šalyse.

Bekontakčiai mokėjimų sprendimai nėra įdiegti senesnės kartos mokėjimų terminaluose, tai – visiškai naujos technologijos. Svarbiausias jų pranašumas – klientų aptarnavimo greitis.

„Bekontakčiai mokėjimai atliekami paprastai, greitai, yra idealiai pritaikyti nedideliems kasdieniams pirkiniams įsigyti”, – pasakoja „Point” vadovas Baltijos šalyse Agris Štikansas. „Pirkėjams sandoris, atliekamas vienu prisilietimu, reiškia, jog jie kiekvieną dieną sutaupo laiko. Svarbiausi prekybininkų pasiekimai, naudojantis bekontaktėmis technologijomis, – tai trumpesnės eilės, galimybė aptarnauti žymiai daugiau žmonių, o to pasekmė – patenkinti klientai ir sandorių skaičiaus didėjimas”, – tęsia Agris Štikansas.

Šie sprendimai yra skirti sandoriams, neviršijantiems tam tikros sumos, – šiuo metu Didžiojoje Britanijoje tokia suma yra 15 svarų, Latvijoje ji galėtų būti 10 latų, Lietuvoje – 30 litų, Estijoje – apie 15 eurų.
Klientui tereikia prie terminalo pridėti kortelę, turinčią bekontaktę funkciją arba piniginę, kurioje yra ši kortelė, ir mokėjimas bus atliktas iš karto, neįvedant PIN kodo. Jeigu pirkinio suma didesnė, atsiskaitymas vyksta standartine lustine kortele įvedant PIN kodą.

Agris Štikansas atkreipia dėmesį į riziką su kuria galima susidurti naudojantis bekontakčio mokėjimo paslauga: „Naudodamiesi bekontaktėmis kortelėmis, pirkėjai patys turi būti labai atsargūs, nes praradus kortelę ar jos pavogimo atveju piniginiai nuostoliai bus padalinti bankui ir kortelės savininkui.”

„Kalbant apie pačių terminalų saugumą, visa „Point” grupės POS programinė įranga atitinka PA-DSS standartą, vadinasi, visi rinkoje esantys prietaisai pagal šiai sričiai keliamus pačius aukščiausius saugumo reikalavimus apsaugo kortelių naudotojų informaciją ir informacijos nutekinimui ypač jautrius kortelių autorizavimo duomenis”, – komentuoja „Point” filialo vadovas Lietuvoje Daivaras Naujokaitis.

Pagrindinė problema, su kuria susiduria didesnė dalis siekiančių įdiegti bekontaktes technologijas yra pirminės investicijos.

„Tenka investuoti į naujas sistemas, infrastruktūrą. Į šį procesą yra įtraukta dauguma rinkos dalyvių, reikia susitarti dėl visiems palankių sąlygų, todėl tai gali užtrukti. Tai – vienas minusų, kuriais pasižymi maža Baltijos šalių rinka, kita vertus, būtent dėl nedidelės rinkos nesunku mokyti žmones naudotis naujovėmis. Todėl vertinant esamus pasiekimus, vis daugiau mažmenininkų ir Baltijos šalyse norės įdiegti bekontakčius mokėjimų terminalus“, – teigia Agris Štikansas.
„Point Transaction Systems” Didžiosios Britanijos filialas praneša, kad, ruošiantis 2012 metų olimpinėms žaidynėms, bendradarbiaujant su VISA ir „Barclays” bankais, šie terminalai jau įrengti daugiau negu 20 tūkstančių prekybos vietų.
Bekontaktės technologijos Didžiojoje Britanijoje taip pat jau naudojamos, pavyzdžiui, greito maisto restoranuose „McDonald’s” ir Londono miesto taksi automobiliuose. Baltijos šalyse bekontakčių technologijų panaudojimo pavyzdžiai yra: elektroninis bilietas Latvijoje ir „Mokipay” mobiliųjų mokėjimų sistema Lietuvoje.

Apie „Point“ grupę:

„Point“ grupė padeda klientams Šiaurės Europoje, Baltijos šalyse ir Jungtinėje Karalystėje vykdyti daug produktyvesnį prekių ir paslaugų pardavimą, teikdama pažangius ir saugius mokėjimo kortelių sprendimus. Kiekvieną dieną „Point“ apdoroja daugiau nei 7 milijonus saugių atsiskaitymų, grupė aptarnauja virš 630 000 atsiskaitymo terminalų. „Point“ klientai yra įvairūs – nuo stambių mažmeninės prekybos įmonių iki smulkių nepriklausomų mažmenininkų ir elektroninės prekybos svetainių. Daugiau nei 800 darbuotojų turinti grupė šiuo metu veikia Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Estijoje, Suomijoje, Islandijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Norvegijoje ir Švedijoje.
„Point” Lietuvoje veikia nuo 2009 m. ir vietinėje rinkoje užima lyderės pozicijas elektroninių atsiskaitymų sprendimų srityje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *