Prekių iš užsienio elektroninių parduotuvių atvežama 10 kartų daugiau nei prieš metus

IT naujienosVerslo naujienos

Iš užsienio e. parduotuvių 2011 m. į Lietuvą keliavo 10 kartų daugiau prekių nei 2010 m. Dažniausiai gyventojai įsigyja rūbų, avalynės, aksesuarų, namų apyvokos daiktų ir kompiuterinės technikos. Pastebima, kad apsipirkimo įpročius keičia ne tik siekis sutaupyti, bet ir asortimento paieškos, nes užsisakoma ir prabangos prekių – vardinių rūbų, baldų, papuošalų. Tokius duomenis atskleidžia tarptautinės siuntų gabenimo bendrovės „Lex system“ GmbH veiklos rezultatų analizė: pernai kompanija vežė 29 % daugiau siuntų nei 2010 m. – 1,2 mln., iš kurių penktadalį sudarė e.parduotuvių prekės.

Pasak Andriaus Balkūno, „Lex system“ generalinio direktoriaus, jei prieš pora metų šalies gyventojai dažniausiai apsipirkdavo lietuviškose e-parduotuvėse, šiandien geografija prasiplėtė – beveik trečdalis visų e. parduotuvių prekių keliauja iš Lenkijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Italijos.

Nuo rūbų iki vonios keramikos

„Pernai iš Lietuvos ir užsienio e. parduotuvių gabenome 240.000 siuntų, tarp kurių apie 72.000 – užsienio e. parduotuvėse įsigytos prekės. Nors siekiant išvengti muitų dažniausiai apsiperkama Europos Sąjungoje, dalis prekių užsakoma ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kinijoje, Indijoje ar Taivane. Siuntų srautai išauga didžiųjų išpardavimų metu pavasarį ir prieš Kalėdas. Populiariausios prekės: rūbai, kosmetika, aksesuarai, kompiuterinė technika, tačiau esame vežę ir neįprastų pirkinių. Pavyzdžiui, žinomų italų dizainerių sukurtų keramikinių plytelių, kriauklių, klozetų. Pastebime tendenciją, kad į užsienio e. parduotuves gyventojai keliauja ieškodami ne tik geresnių kainų, bet ir įvairovės – didesnio asortimento“, – sako A. Balkūnas.

Pasak jo, didėjančius „Lex system“ veiklos rezultatus lemia tarptautinių siuntų gausa ir trumpėjantis gabenimo laikas. Bendrovė priklauso Europos logistikos kompanijų aljansui „NetExpress Europe“. Naudodamiesi bendrais aljanso narėms taikomais sprendimais, dokumentus, siuntinius ar nedideles paletes su kroviniais klientams Europoje „iš rankų į rankas“ „Lex system“ pristato per 1–5 dienas.

Prognozė – augimas

A. Balkūno teigimu, kompanijos sėkmę lemia veiklos modelis, kuris yra kitoks nei daugumos siuntų gabenimo paslaugas teikiančių bendrovių.„Lex system“ siekia, kad klientai galėtų greitai ir pigiai siųsti siuntas visame pasaulyje, kad paslaugos būtų teikiamos kokybiškai, tačiau veiklos sąnaudų neaugintų administravimo ar kiti mokesčiai.
„Todėl kiekvienoje siuntos kelio atkarpoje esame įdiegę inovatyvias IT technologijas, leidžiančias sumažinti veiklos sąnaudas ir padedančias klientams patogiai siųsti, gauti ir valdyti siuntas. „Lex system“ tikslas – kad klientai mokėtų tik už tiesiogiai jiems suteiktas paslaugas, t. y. siuntų gabenimą, todėl mūsų sandėlius, kurjerių darbą ir visą logistiką prižiūri pažangios IT sistemos“, – teigia A. Balkūnas.

Šiemet bendrovė pasiūlys naujų paslaugų ir produktų, todėl planuojama, kad gabenamų siuntų skaičius 2012 m. išaugs 25 %. „Lex system“ yra globalus siuntų gabenimo tinklas, vežantis krovinius Lietuvoje, taip pat tarp Europos valstybių, oro keliais – visame pasaulyje. Jos paslaugomis naudojasi ir verslo įmonės, ir privatūs asmenys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *