UAB Interneto vizija naujienos: Periodinis DNSBL tikrinimas

IT naujienos

UAB Interneto vizija naujienos:

Siūlome naująą paslaugą UAB “Interneto vizija” klientams – periodinį domenų tikrinimą interneto juoduosiuose sąrašuose, padėsiantį užbėgti už akių daugeliui problemų su el. paštu bei SEO reitingais. Jei akronimas DNSBL jums nėra girdėtas, čia rasite įdomios informacijos bei atsakymus į kelis esminius klausimus apie tai.

Kas yra DNSBL ir kam juos tikrinti?

Interneto juodieji sąrašai (angl. DNS Black Lists) – tai nepriklausomų organizacijų administruojamos online duomenų bazės, kuriose saugomi probleminių serverių IP adresai. Šie sąrašai plačiai naudojami laiškų filtravimui, t.y. juose patikrinama, ar nėra siuntėjo serveris arba domenas susijęs su probleminiais IP, ir jei yra – laiškas atmetamas arba patalpinamas “SPAM” kataloge.

Išsamiau: https://en.wikipedia.org/wiki/Dnsbl

Patekimo į DNSBL priežastys būna įvairios – serverių saugumo spragos, SPAM siuntimas ir kt. Jei domeną aptarnaujantis serveris patenka į DNSBL, pirmosios problemos pasireiškia tuom, kad laiškai iš to domeno nebepasiekia dalies adresatų. Kad paštas veiktų patikimai, būtina nuolat tikrinti, ar serveris nėra įtrauktas į vieną iš juodųjų sąrašų.

Ar DNSBL tikrinimo paslauga mokama?

Paslauga visiškai nemokama, automatiškai suteikiama visiems per UAB “Interneto vizija” registruotiems domenams.

Kaip dažnai atliekami patikrinimai?

Domenai tikrinami periodiškai. Per dieną patikrinama iki 25000 domenų, tad šiuo metu visi 100000 klientų domenų patikrinami kas kelias dienas.

Kaip ir kokie DNSBL sąrašai tikrinami?

Tikrinama virš 10 populiariausių DNSBL, tarp jų:

spamhaus.org
spamcop.net
sorbs.net

Tikrinami visi domeno DNS įrašai. Aptikus problemą, domeno užsakovui apie tai vieną kartą pranešama el. paštu, taip pat įrašoma pastaba domeno veiksmų žurnale, kurią galima bet kada pamatyti prisijungus prie klientų sistemos. Kol problema lieka neišspręsta, daugiau pranešimų dėl jos nesiunčiame. Jei domenas pašalinamas iš DNSBL, o po kiek laiko vėl patenka – informuojame iš naujo.

Taip pat tikrinamos Google Safe Browsing ataskaitos, kuriose fiksuojamos saugumo spragų turinčios svetainės. Jei svetainė ilgą laiką lieka pažymėta kaip nesaugi, Google ją pašalina iš paieškos sistemos indekso – tad itin svarbu kuo greičiau sužinoti apie problemą ir ją pašalinti.

Ar tikrinimas priklauso nuo hostingo paslaugų teikėjo?

Tikrinami visi per UAB “Interneto vizija” registruoti domenai, nepriklausomai nuo to, pas ką talpinami (įskaitant ir mus). Tuo tarpu patikros rezultatai priklauso nuo to, ar hostingo paslaugų teikėjo serveriai yra įtraukti į DNSBL.

Kokia iš to nauda?

Nauda yra didžiulė, kadangi leidžia klientams operatyviai pašalinti domeną aptarnaujantį serverį iš DNSBL, kol problemos su el. paštu netapo kritinėmis.

Adreso pašalinimui iš DNSBL dažniausiai pakanka užpildyti nedidelę formą, nuorodą į kurią pateikiame siunčiamame laiške. Tai galima atlikti savarankiškai arba su serverio, kurio IP įtrauktas į DNSBL, administratoriaus pagalba. Gavus Google Safe Browsing įspėjimą, būtina kartu su svetainės kūrėjais nuodugniai patikrinti svetainės turinį.

Kokie rezultatai?

Štai tokie skaičiai po pirmos sąvaitės.

Patikrinta domenų: 101635
Aptikta DNSBL sąrašuose: 3486
Tarp jų turi Google Safe Browsing įspėjimus: 119

Po pirminio informavimo tikimės ženklaus į DNSBL įtrauktų domenų sumažėjimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *