Kelionės Lietuvoje: įspūdžių – ne mažiau nei iškeliavus svetur

LaisvalaikisPaslaugos

Mėgstantys keliauti išmaišo pusę pasaulio, tačiau pamiršta keliones po Lietuvą. Ir mūsų šalyje gausu objektų, kurie stebina grožiu, unikalumu, įdomumu. Jei reikėtų įvardinti patį vertingiausią turistams regioną, būtų labai sudėtinga: kiekvienas miestas, miestelis turi galybę lankomų objektų. Keliauti po Lietuvą – nebrangu ir labai įdomu. Kelionių ekspertai kelionėms po Lietuvą ragina išnaudoti vasarą, kai orai puikūs, šilti. Nors vasarą būna ir lietingų dienų, lengvas vasariškas lietutis nuotaikos tikrai nesugadina. Tad pirmyn į savo automobilį, pasinaudokite mikroautobusų nuoma didesnei kompanijai ar išbandykite tarpmiestinį transportą – keliaukite po Lietuvą!

Ką aplankyti labiausiai verta?

Lietuva turi daugybę išlikusių dvarų, restauruotų išsaugant autentiškumą. Kai kuriuose jų įrengti muziejai, rengiamos edukacinės programos. Labai žavi įvairios apžvalgos aikštelės, apžvalgos bokštai, nuo kurių atsiveria graži apylinkių panorama. Įdomu pasivaikščioti po pažintinius takus, kurie stebina unikalia gamta. Žavūs ir Lietuvos muziejai, kuriuose smagiau apsilankyti vėsesniais orais, kai tuo tarpu muziejai po atviru dangumi (Grūto parkas, Europos muziejus ir kt.) lankytojų laukia visus metus. Ežerai, gamtos paminklai, etnografiniai kaimai – sunku aprašyti visus įspūdingus objektus Lietuvoje.

Kokios trukmės kelionę rinktis ir kokiu transportu keliauti?

Po Lietuvą pakeliauti galima vos per dieną, o galima keliauti ir visą savaitę ar net 10 dienų. Porai, nedidelei šeimai patogu keliauti automobiliu, dideli kolektyvai renkasi autobusus. Tačiau kelionės mikroautobusais Lietuvoje – vienos patogiausių, nes vienu metu gali važiuoti didesnė kompanija. Kai mikroautobusų nuomos pasiūla – tokia didelė, o ir kaina – prieinama, dažnai net neverta keliauti nuosavu transportu.

Pačios populiariausios kelionės – 1 arba 2 dienų. Keliaujama savaitgaliais, kai nereikia išsiprašinėti iš darbo ir derintis prie visų keliaujančiųjų. Keliauti mėgsta ir vaikai, tik dažnai suaugusieji, norėdami patogių kelionių be jokio vargo, vaikus linkę palikti namuose.

Kiek lėšų prireiks savaitgalio kelionei po Lietuvą?

Dažnai žmonės, kurie nekeliauja, teisinasi, kad kelionėms reikia daug pinigų. Tačiau akivaizdu, kad kartais reikia daugiau noro nei lėšų. Pavyzdžiui, pagrindinės kelionių po Lietuvą išlaidos – kurui. Dar gali kainuoti ir nakvynė, jei kelionė – 2 dienų, tačiau šeima gali apsistoti svečių namuose ir vos už kelias dešimtis eurų, o vasarą – nakvoti palapinėje: tai nieko nekainuoja, o įspūdžių visai šeimai – be galo daug. Mikroautobuso nuoma parai kainuoja nuo 40 eurų, taigi pernelyg piniginės nepaplonins. Norintieji sutaupyti gali vežtis savo maisto ir eiti tik į nemokamus objektus, kurių Lietuvoje – apstu. Visiškai pigiai kelionės po gimtąją šalį atsieis, jei keliausite autostopu – į tokią kelionę apskritai galite leistis su 20 eurų kišenėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *