Verslas ir komunikacija – lyg batonas ir riešutų sviestas

PaslaugosVerslo naujienos

komunikacija

Mąstant apie verslą ir komunikacijos dalykus, neįmanoma apsieiti be įvairiausių klausimų, kurių dalis ne visada turi aiškius atsakymus. Todėl rekomenduojama kreiptis į profesionalus, kad klausimų sąrašas pamažu virstų gerais atsakymais. Toks scenarijus įmanomas susisiekus su BlackFlorence – bet ne Italijoje ir net ne Florencijoje, o Lietuvoje.

BlackFlorence – nestandartinė reklamos agentūra

Vien iš pavadinimo galima spręsti, kad tai nėra šablonas. Buvo galima „pasikrikštyši“ kokiais reklamuotojais, viešųjų ryšių meistrais ar reklamos žinovais. Bet pasirinkta kas kita.

Paimkime pavyzdį. Jeigu penkių kelionių agentūrų pavadinimuose yra žodis „tour“ (liet. „kelionė“; išties madingas pasirinkimas), tai potencialus klientas gali greitai susipainioti. Bet jeigu tokia agentūra sumąstys vardą „Asiliukas“? Tokį jau sunkiau pamiršti…

Ambicija

BlackFlorence prisistatydama pamini ambiciją. Verslo pasaulyje tai ypač aktualu. Tarkime, vargu ar milijoninė kompanija gimsta be ambicijų. Net mažas versliukas be jų neįsivaizduojamas. Jei vieną dieną sieksi tikslo, o kitą dieną pagalvosi, kad „gal apsieisiu ir sieksiu ko nors mažesnio“, tai primins laviravimą tarp ambicijų ir pasidavimo.

Versle galbūt ir netrūksta atvejų, kai atrodo, kad nelieka nieko kito, kaip tik nuleisti rankas. Bet vėl susikaupiama ir stengiamasi iš peties.

Dirbti iš peties – tai suprasti prekės ženklo jėgą. Kartais ta jėga atskleidžiama metaforiškai…

Prioritetas

Antraštėje vaizdžiai palyginta, kad verslas ir komunikacija – lyg batonas ir riešutų sviestas. Kitaip tariant, vienas kitam tinka. Netgi labiau nei tinka. O dar tiksliau – verslui komunikacija yra būtina. Čia kaip matematika ir skaičiai, kaip Vokietija ir automobilių pramonė.

Sėkmingai verslą vystantys asmenys pridėtų žodį „prioritetas“. Nes be komunikacijos verslas – lyg automobilis be padangų. Gali važiuoti, bet toli tikrai nenuvažiuosi.

Siekiai

O jeigu truputį nutoltume nuo komunikacijos temos ir pabandytume sustyguoti, kokie yra siekiai bandant „vairuoti“ įmonę, tai atrastume bent keletą punktų:

  • Žinomumas
  • Gera atmosfera
  • Kokybiškos prekės / paslaugos
  • Nuoseklus tikslų įgyvendinimas
  • Pelnas, rodantis, kad einama tinkamu keliu

Aišku, tai ne viskas. Bet šios gairės gana aiškios, neblogai nušviečiančios, kokia yra esmė.

Kalbant apie siekius reikėtų išskirti ir pastangų bei sėkmės sąvokas. Juk neretai apie gerą rezultatą postringaujame kaip apie nulemtą fortūnos. Bet iš tiesų neabejotinos svarbos dalykas yra būtent pastangos, kurios valdant įmonę atsiperka.

Atsiperkamumas – tai rodiklis. O mes visi norime, kad rodikliai džiugintų. Kad kreivės kiltų aukštyn. Štai čia vėl prisimenama komunikacija ir jos nauda (ir būtinumas). Jei ji neįdomi – ne kažin kas. Jei ji neprasminga – nieko puikaus. Jei ji neapgalvota – irgi ne kas.

Tampa akivaizdu, jog yra daug aspektų, kurie ne šiaip aktualūs, o privalomi. Susisiekiant su profesionalais, pasitikint kokybiškomis reklamos ir komunikacijos paslaugomis, įmanomas rezultatus rodančių kreivių kilimas aukštyn.

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *