„General Financing“ ragina besiskolinančius domėtis metine kredito grąžinimo norma

IT naujienos

Finansų įstaiga „General Financing“, viena Lietuvos vartojimo kreditų ir vartotojiško lizingo rinkos lyderių, priklausanti Prancūzijos banko „Societe Generale“ grupei bei valdanti prekės ženklą „Kreditas 123“, kreditus imančius šalies gyventojus ragina domėtis ne kreditams taikomomis palūkanomis ir kitais mokesčiais, o prašyti pateikti siūlomos paslaugos metinę kredito grąžinimo normą (toliau MKGN). Būtent MKGN yra tas dydis, kuris leidžia, nesigilinant į skirtingas kreditorių taikomas paslaugų kainodaras, paprastai ir tiksliai palyginti kelis kredito teikimo pasiūlymus ir išsirinkti pigiausią.

Finansų įstaigos „General Financing“ generalinio direktoriaus Konstantino Balakino teigimu, Lietuvoje veikiantys bankai, lizingo, vartojimo kreditų bendrovės ir kitos finansų įstaigos savo paslaugoms taiko skirtingą kainodarą. Siūlydamos savo paslaugas, vienos nurodo ir akcentuoja metines palūkanų normas, kitos – prekių pabrangimo koeficientus, dar kitos – tiesiog paskolos mokesčius. „Daugeliui gali būti sudėtinga paskaičiuoti, kiek iš tiesų papildomai reikės sumokėti už paimtą kreditą. Dėl to kiekvienas skolintis ketinantis asmuo, visų pirma, turėtų sužinoti metinę kredito grąžinimo normą, nes tik taip pavyks išsirinkti pigiausią finansinį pasiūlymą“, – pataria K. Balakinas.

Metinė kredito grąžinimo norma yra procentais išreikšta suma, kurią pasiskolinęs asmuo turi mokėti už suteiktą kreditą, įskaitant palūkanas, visus, net ir įmokų mokėjimo, mokesčius, administracines išlaidas. Kitaip tariant, MKGN parodo galutinę vartojimo kredito kainą. „Kuo mažesnė metinė kredito grąžinimo norma, tuo mažiau reikės mokėti už kreditą, – teigia K. Balakinas. – Metinę kredito grąžinimo normą privalo paskaičiuoti ir nurodyti bet kuris kreditorius, ar tai būtų bankas, finansų įstaiga ar lizingo bendrovė, teikiantis vartojimo kreditus kaip tai nurodo Civilinis kodeksas“.
Kuo vartojimo kreditui taikomos mažesnės palūkanos, papildomi, net ir įmokų mokėjimo, mokesčiai, administracinės išlaidos, tuo MKGN yra mažesnė. MKGN dydis priklauso ir nuo kredito termino bei sumos dydžio – kuo didesnė suma ir ilgesniam laikui skolinamasi, tuo MKGN yra mažesnė. Pavyzdžiui, skolinantis 1000 litų  mėnesiui ir metams už tą pačią, tarkime 100 litų, kainą, per metus grąžinamo kredito MKGN bus mažesnė už tik mėnesiui paimto.
„Metinė kredito grąžinimo norma gali kisti ir priklausomai nuo situacijos rinkoje. Dabar, krizės metu, šis dydis bendrai rinkoje yra kiek aukštesnis nei anksčiau, – pasakoja „General Financing“ direktorius. – MKGN reikalinga būtent tam, kad žmogus galėtų lengvai susigaudyti, kiek brangiau ar pigiau jam skolina skirtingos finansų įstaigos“.
MKGN apskaičiavimo tvarką, kuri yra vienoda tiek bankams, tiek finansų įstaigoms, tiek ir lizingo bendrovėms, nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir Lietuvos bankas.

Apie finansų įstaigą „General Financing”
Finansų įstaiga „General Financing”, priklausanti Prancūzijos banko „Societe Generale“ grupei, Lietuvoje valdo prekės ženklą „Kreditas 123“ ir yra viena Lietuvos vartojimo kreditų ir vartotojiško lizingo rinkos lyderių.
Finansų įstaigos „General Financing“ vartojimo kreditai yra teikiami daugiau nei 800 vietų visoje Lietuvoje: 11 bendrovės klientų aptarnavimo skyrių, daugiau nei 260 „Lietuvos pašto“ skyrių, „Maxima X XX XXX“, „Topo centro“ parduotuvėse bei kitose „General Financing“ ir „Kredito 123“ ženklu pažymėtose partnerių parduotuvėse ar paslaugų teikimo vietose. „General Financing“ turi virš 110 tūkstančių klientų.
„General Financing“ vartotojiško lizingo paslaugų ir vartojimo kreditų portfelis neaudituotais duomenimis 2009 m. trečiojo ketvirčio pabaigoje pasiekė 153,3 mln. litų. 2009 metų trečiąjį ketvirtį bendrovė suteikė 12,4 tūkst. naujų vartojimo kreditų, įgijo daugiau nei 8 tūkst. naujų klientų.
Finansų įstaiga „General Financing“ yra Prancūzijos banko „Societe Generale“ grupės dalis. „Societe Generale“ atstovybėse 85 pasaulio šalyse dirba per 163 tūkst. darbuotojų, aptarnaujama daugiau kaip 30 mln. privačių klientų.
Finansų įstaiga „General Financing“ priklauso Lietuvos vartojimo kredito asociacijai, kuri vienija finansų įmones, siekiančias įtvirtinti profesionalaus vartojimo kreditų paslaugų teikimo standartus, įgyvendinti atsakingo skolinimo politiką, tobulinti vartojimo kreditų veiklos teisinę aplinką.

2 thoughts on “„General Financing“ ragina besiskolinančius domėtis metine kredito grąžinimo norma

 1. Paskolu Akcijos !!!… Registruokis dabar!

  [email protected]

  Ar turite kokiu nors finansiniu problemu? Ar norite eiti i verslo ir ne lešu joms igyvendinti?
  Ar Jus ieškote asmens paskola? Jus galite gauti visa tai!

  Prašyti paskolos cia dabar ir gaukite finansuojami kaip galima greiciau per mažos palukanu normos
  apie 2 proc tiek asmenines paskolos ir verslo paskolos.

  Galite gauti finansuojami paskolu suma ne mažiau kaip £ 10,000 euru ir didžiausia suma yra £ 100

  milijonu euru.
  Taigi siuskite mums laiška dabar ir gaukite finansuojamas asap.

  Ocean Finance Firm

  E-mail: [email protected]

  Nr: +447045716301

 2. mane tai labai sudomino jusu kompanija.Gyvenu Anglijoj noreciau atsidaryti maza savo versliuka ar butu tai imanoma ir kaip?siuo metu esu bedarbe bet tik laikinai aciu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *