Verslo naujienos: Avia Solutions Group investuoja į laisvą ekonominę zoną Rusijoje

Verslo naujienos

„Avia Solutions Group“ atstovai Paryžiuje vykusioje aviacijos parodoje „Paris Air Show 2011” pasirašė ketinimų protokolą su Uljanovsko srities gubernatoriumi Sergejumi Morozovu dėl naujo orlaivių techninės priežiūros angarų komplekso statymo Rusijoje, Uljanovsko laisvoje ekonominėje zonoje aviaciniame klasteryje.

Uljanovske, „Uljanovsk-Vostochnyj“ laisvoje ekonominėje zonoje, vienos didžiausių Rytų Europos lėktuvų techninės priežiūros ir remonto kompanijos „FL Technics“ antrinės įmonės naują angarų kompleksą ilgainiui sudarys trys 5000 kv. m. skyriai, trumpo ir vidutinio nuotolio orlaivių remontui. Planuojama, kad įmonėje dirbs iki 500 specialistų. „FL Technics” teiks techninės priežiūros bei remonto paslaugas Boeing, Airbus ir kitų tipų orlaiviams bei techninio ir remonto mokymo paslaugas naujam personalui. Pagal pasirašytą ketinimų protokolą, projekto investicijos sieks 18 mln. dolerių. „FL Technics“ projekto įgyvendinimą numato per 2012-2018 metus.

„Jau ilgą laiką „FL Technics“ aptarnauja Rusijos skrydžių operatorius ne tik savo bazėje Vilniuje, tačiau ir kitose kompanijos bazėse, esančiose NVS šalyse. Pernai bendrovė buvo pripažinta geriausia metų remonto įmone Rusijos rinkoje. Sprendimas pradėti techninės priežiūros operacijas Rusijoje atsirado palaipsniui, bendradarbiaujant su šios šalies kompanijomis. Lėktuvų gamintojai prognozuoja, kad ši šalis orlaivių užsakymo prasme bus viena didžiausių rinkų per ateinančius 20 metų. Mums norint toliau išlaikyti lyderio pozicijas reikia būti arčiau šios rinkos, arčiau klientų. Uljanovskas – labai patrauklus aviacijos paslaugų centras, kuriame vietos valdžios institucijų įsipareigojimai šio projekto atžvilgiu dar labiau skatina plėsti veiklą. „FL Technics“ ekspertų komanda pasirengusi pasidalinti savo žiniomis, patirtimi ir darbo principais su vietine vadovų komanda. Ketiname techninius darbuotojus permokinti Vilniaus bazėje. Tai leis kurti konkurencingą, pasaulinės klasės lygio aviacijos priežiūros bei remonto paslaugų centrą Rusijoje”, – sako „FL Technics“ vadovas Jonas Butautis.

Uljanovsko laisva ekonominė zona „Uljanovsk-Vostochnyj“ įkurta 2009 metais. Bendras teritorijos plotas yra 120 hektarų, kilimo ir tūpimo takas yra ilgiausias tarp visų NVS šalių oro uostų ir siekia 5100 m., jo plotis – 105 m. „Uljanovsk-Vostochnyj“ specializuojasi paskirstymo centrų, logistikos, procesų valdymo, techninio aptarnavimo, orlaivių remonto bei atnaujinimo, lėktuvų gamybos srityse. Uljanovsko srities gubernatorius bei atstovai aviacijos parodoje „Paris Air Shown 2011” Paryžiuje, pasirašė dvejas sutartis: dėl bendradarbiavimo 2012 metais vyksiančiame tarptautiniame verslo forume „AEROMARKT-2012“, kuris įvyks Tarptautiniame oro transporto forume Uljanovske. Antroji sutartis pasirašyta su „Avia Solutions Group“ antrine įmone dėl orlaivių remonto bei priežiūros centro steigimo Uljanovske.

„Mūsų žengimas į Rusijos rinką byloja, kad norime augti kartu su savo klientais, tačiau tai nereiškia, jog mažinsime savo apimtis centrinėje ir Rytų Europoje. Per ateinančius 36 mėn. taip pat planuojame galutinai išsirinkti vietą ir pastatyti dar vieną maždaug 5000 kv. m. angarą Europoje. Yra nemaža tikimybė, jog be mums įprastų orlaivių šiame angare, gali būti aptarnaujami ir naujausi Boeing 787 Dreamliner orlaiviai. Naujo angaro statybos vietą renkamės tarp Lietuvos, Lenkijos, Čekijos, Slovakijos, Rumunijos, Moldovos oro uostų“, – teigia J. Butautis.

Apie„FL Technics“:

„FL Technics“ priklauso aviacijos verslo įmonių grupei. „FL Technics” yra stipriausia regione orlaivių techninės priežiūros ir remonto bendrovė, savo paslaugas teikianti Lietuvos ir tarptautinėms oro bendrovėms. Pagal kliento poreikius parinkti techninės priežiūros sprendimai yra įgyvendinami pagrindinėje bazėje Vilniuje ir linijinės (operatyviosios) techninės priežiūros stotyse, veikiančiose įvairiose Europos Sąjungos ir NVS valstybėse. Bendrovės klientų sąraše daugiau kaip 40 kompanijų – jų veiklos geografija driekiasi nuo Norvegijos iki Rusijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *