Reklama internete: CPM kainodara

IT naujienos

CPM – reklamos internete pardavimo būdas, kai užsakovas moka už reklamos (banerio) parodymus. Jau eilę metų tai pats populiariausias pasaulyje banerinei reklamai taikomas kainodaros būdas. Visgi jei jūsų puslapis “nesurenka” daug unikalių lankytojų per dieną, tokią kainodarą vargu ar jums pasiūlys reklamos agentūros ar reklamos tinklai.

CPM kainodara dažniausiai taikoma dideliems portalams, kuriuose per dieną apsilanko bent 5000 unikalių lankytojų (žinoma yra ir išimčių, pvz jei puslapis tam tikros konkrečios specifikos, kokių nėra daug internete). Mažesniems tinklapiams yra taikomos CPC, CPA kainodaros, kuomet mokėjimai vykdomi už banerių paspaudimus.

Žinoma, vien tik iš banerių paspaudimų daug pajamų surinkti yra sunku, o ir “spaudžiamumas” priklauso nuo to, ar ta reklama domina puslapio auditoriją. Kitas reikalas yra tada, kai pavyksta suderėti dėl minėtos CPM kainodaros. Tuomet jau yra galimybė sulaukti pajamų nepriklausomai nuo to, ar jūsų puslapio lankytojai spaudžia transliuojamą banerį ar ne.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *