POINT pirmoji Baltijos šalyse gavo PA-DSS standarto atitikties sertifikatą

IT naujienos

Point Transaction Systems”, pirmaujanti Europoje elektroninių mokėjimų sprendimų teikėja, yra viena pirmųjų, gavusių PA-DSS standarto atitikties sertifikatą. POINT sukurta programinė įranga atitinka naujausius, sugriežtintus mokėjimų kortelių industrijos duomenų apsaugos reikalavimus. Šie reikalavimai numato mokėjimų įrangos gamintojo prievolę užtikrinti, jog visa į rinką patekusi mokėjimų įranga apsaugotų kortelių vartotojų informaciją bei autorizavimo duomenis pagal mokėjimų kortelėms keliamus reikalavimus.

VISA, MasterCard ir American Express reikalavimai skelbia, kad nuo šių metų liepos 1 d. visa programinė įranga mokėjimo kortelių aptarnavimo įrangai Baltijos šalyse turi atitikti PA-DSS (Payment Application-Data Security Standard) saugumo reikalavimus. POINT teikiami elektroninių mokėjimų sprendimai pagal keletą mokėjimų kortelių industrijos duomenų apsaugos reikalavimų netgi viršijo privalomus saugumo normatyvus. Pavyzdžiui, POINT ATOS „Xenta” terminalai Švedijos rinkoje užtikrina duomenų saugumą pagal dar naujesnę – 2.0 – PA-DSS standarto versiją.

„Sertifikatas patvirtina, kad POINT siūlomos paslaugos atitinka industrijos kokybės reikalavimus, yra šiuolaikiškos ir saugios. Kortelių vartotojų informacijos apsauga yra svarbus klausimas ir pirkėjams, ir prekiautojams, taigi POINT su pasididžiavimu patvirtina, kad mūsų produktai ir sprendimai mokėjimo kortelių saugumo užtikrinimo srityje neatsilieka nuo pažangiausių technologijų ”, – teigia UAB „Point Transaction Systems” vadovas Baltijos šalyse Agris Štikansas. Taip pat jis pažymi, jog PA-DSS standarto atitikties sertifikatas įmonėms tarnauja kaip patikimumo garantas ir kokybės patvirtinimas. Tai pasiekta didelėmis programinės įrangos kūrėjų pastangomis, taip pat intensyviu darbu visose POINT rinkose.

„PA-DSS standarto įvedimas neturi įtakos nei vartotojo, nei prekiautojo pirkimo procesui, tačiau tie prekiautojai, kurie naudoja sertifikuotą PA-DSS programinę įrangą, ženkliai sumažina savo verslo riziką. Patirtis rodo, kad viena iš kortelių duomenų vagysčių priežasčių yra saugumo reikalavimų neatitinkančių technologijų naudojimas, o kortelių duomenų vagystės gali padaryti didelių nuostolių įmonėms ir bankams”, – komentuoja UAB „First Data” vadovė Baltijos šalyse Zanda Brivule-Jansone.

Be to, 2011 metų lapkričio mėn. pradžioje POINT prisijungė prie „Secure POS Vendor Alliance“ (SPVA), ir tapo 18-ąja susivienijimo nare.

„Šis susivienijimas yra labai rimta organizacija. Prisijungimas prie jos rodo mūsų įmonės, kaip saugios ir patikimos bendrovės, vertę. Tas faktas, kad kartu su kitais nariais mes esame šiame aljanse, yra labai reikšmingas, nes, siekdami elektroninius mokėjimus padaryti dar saugesnius, galime dirbti drauge”, – sakė POINT vadovas Baltijos šalyse Agris Štikansas.

SPVA yra nevalstybinė organizacija, kurią 2009 metais įkūrė trys didieji mokėjimų industrijos dalyviai – „VeriFone“, „Ingenico“ ir „Hypercom“. Pagrindinis susivienijimo tikslas yra didinti elektroninių mokėjimų saugumo reikalavimus, apsaugoti kortelių vartotojų informaciją, taip pat prekiautojus nuo saugumo pažeidimų, siekiant sumažinti vagysčių, apgaulės atvejų skaičių bei kitą riziką, gresiančią visoms elektroninių mokėjimų srityje dirbančioms įmonėms.

Apie POINT:

POINT grupė yra pirmaujanti įmonė elektroninių mokėjimų sprendimų srityje Europoje. Šiuo metu grupė aptarnauja daugiau nei 630 000 mokėjimo įrenginių. Tarp įmonės klientų yra ir dideli parduotuvių tinklai, ir atskiros nedidelės parduotuvės, taip pat interneto parduotuvės. POINT turi atstovybes 11 Europos šalių: Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, Danijoje, Estijoje, Suomijoje, Islandijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Airijoje, Norvegijoje ir Švedijoje, jose dirba maždaug 800 darbuotojų.
2011 metų lapkričio mėn. visą POINT grupę įsigijo elektroninių mokėjimų sprendimų lyderis pasaulyje – JAV įmonė „VeriFone“. Nuo šiol POINT dirba kaip „VeriFone“ kompanija. „VeriFone“ planuoja plėsti POINT veiklą visame regione ir už jo ribų, siekdama sukurti didžiausią pasaulyje alternatyvių ir NFC mobilių mokėjimų infrastruktūrą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *