Ką reikia žinoti renkantis grindų dangą?

Namai ir aplinka

Įrengiant ar atnaujinant namus grindų dangai dažniausiai skiriame ypatingą dėmesį. Norime, kad ji būtų ne tik graži, tiktų prie interjero, bet ir tvirta bei patvari. Dažniausiai naudojama PVC (linoleumas), laminato ir parketlenčių grindų danga. Pateikiame informaciją, ką reikia žinoti apie kiekvieną iš šių grindų dangos rūšių.

  • PVC grindų danga (linoleumas)

Linoleumas skirstomas į natūralų ir sintetinį. Vizualiai natūralus ir sintetinis linoleumas skiriasi tik savo blizgumu (sintetinis linoleumas mažiau blizgus nei natūralus). Esminis šių dangų skirtumas – patvarumas. Natūralus linoleumas yra patvari grindų danga, kuri nenudils žymiai ilgiau nei sintetinis linoleumas. Be to, natūralus linoleumas turi antibakterinių savybių, kurios nebūdingos sintetiniam linoleumui.

  • Laminatas

Laminatas labiausiai tiks norintiems plaukiojančių ir patvarių grindų. Kokybiškas ir tinkamai sudėtas laminatas net ir po dešimtmečio nepraras savo lygumo, tarp lentelių neatsiras tarpų. Renkantis šią grindų dangą verta žinoti, kad ji skirstoma į atsparumo klases. Kuo didesnis šis rodiklis, tuo laminatas bus atsparesnis subraižymams, dilimui ir pan. Gyvenamosioms erdvėms rekomenduojama rinktis 23 klasės laminatą, o patalpoms, kurioms yra didesnė pažeidimų rizika (komercinės, gamybinės patalpos) rinkitės nuo 31 iki 34 atsparumo klasės laminatą.

  • Parketlentės

Parketlentes galima vadinti natūralios medienos grindų pakaitalu. Skirtingai nei natūralios medinės grindys, parketlentės pigesnės ir praktiškesnės. Verta žinoti apie dvisluoksnių ir trisluoksnių parketlenčių skirtumus. Dvisluoksnis parketas klijuojamas,  be galimybės jį montuoti plaukiojančiu grindų būdu. Tam skirtas trisluoksnis parketas, kurį galima naudoti ir šildomoms grindims. Abiejų rūšių parketas pasižymi lengva priežiūra ir patvarumu nusidėvėjimui.

Nesvarbu, kurios rūšies grindų dangą pasirinksite, visuomet atidžiai išmatuokite grindų plotą. Verčiau įsigyti keletą metrų papildomos dangos, nei rūpintis, kai jos pritrūks.

One thought on “Ką reikia žinoti renkantis grindų dangą?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *