Nemokama reklama facebook’e

IT naujienos

Praėjusį kartą rašėme apie tai, kaip didžiausias šiuo metu internetinis socialinis tinklas facebook, pasiekė tokias dideles populiarumo aukštumas (Facebook ir tinklapių abipusis ryšys). Šįkart norime pakalbėti apie tai, kaip puslapių savininkai facebook pagalba sugeba pasididinti savo puslapių lankomumą kelis kartus.

Žinoma paprasčiausias būdas būtų tiesiog nusipirkti facebook reklamą ir per daug nesukti galvos, tačiau tai jums kainuotų išties nemažus pinigus. Tarkim jei iš facebook mokamos reklamos (paspaudimai) pagalba ateitų 1000 lankytojų, tuomet jums tai kainuotų (žinoma priklausomai nuo srities, kurią reklamuojate) nuo 100 iki 500 litų (ir daugiau).

Na didžiųjų portalų ar įmonių savininkai gal ir gali leisti sau tokias pinigų sumas, tačiau mažesniųjų puslapių savininkai dažniausiai ieško nemokamų reklamos būdų. O kas ieško, tas randa. Šiuo metu ypatingai išpopuliarėjo vienas nemokamas reklamos būdas facebooke. Pradžioje draugų pagalba facebooko sistemoje yra platinamas koks nors sensacingas įvykis, tiksliau to įvykio intriguojanti antraštė, o žmogus norėdamas sužinoti apie tą įvykį daugiau informacijos turi paspausti mygtuką “Patinka”. Atlikęs tokį veiksmą žmogus automatiškai, nors ir netiesiogiai, išplatina šį įvykį savo draugams ir tokiu būdų ta naujiena išplinta visame tinkle. O ką žmogus randa paspaudęs “Patinka”? Ogi nuorodą į tam tikrą puslapį, kuriame ir skelbiama ši informacija.

Užsukęs į minėtą puslapį žmogus dažniausiai randa iškreiptą informaciją (ne visiškai tokią, apie kurią buvo skelbiama). Vieni žmonės iškart uždaro tokį puslapį, o kiti vis tik panaršo tame puslapyje, kai kurie paspaudžia reklamą ir tokiu būdu atneša pelną puslapio savininkams. Tokia suktybe ar gudrybe, kaip pavadinsi, taip nepagadinsi, dažniausiai naudojasi pramogų puslapiai ir sugeba tokiu nemokamu būdu per dieną papildomai pritraukti iki kelių tūkstančių lankytojų.

Būdas atrodo ne visai legalus, bet juo naudojasi jau vis daugiau puslapių savininkų ir kol kas regis facebook’as tą vis dar toleruoja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *