Vilkikų programavimas – patikima naujovė

PaslaugosTechnologijosVerslo naujienos

vilkikaiKrovinių gabenimas tolimais maršrutais neabejotinai siejamas su sunkvežimiais. Pastaroji transporto priemonė ne be reikalo yra vadinama svarbiausia ir labiausiai paplitusia. Jų autotraukiniai – vilkikai su puspriekabėmis, sėkmingai vykdo pervežimus visame pasaulyje. Tam užtikrinti svarbus – patikimas transporto priemonės veikimas. Vienas iš sprendimų yra vilkikų programavimas. Tiksliau vilkikų variklių programavimas. Populiarus reiškinys Vakarų Europoje. Lietuvos vartotojas dar tik susipažįsta su šia naudinga paslauga. Ji dar tik įsibėgėja, bet jos apčiuopiama nauda akivaizdi paslauga besinaudojančiam.

Paslauga nėra paplitusi dėl vienos aiškios priežasties – garantinės priežiūros. Gamintojai dažnai atsisako priimti variklio modifikacijas turinčias transporto priemones. Nors techniškai ši paslauga neprieštarauja garantinėms sąlygoms, tačiau teisiškai priežiūros firma turi teisę nutraukti priežiūros sutartį. Visgi, tai yra derybų klausimas. Patikimas programavimas užtikrina lankstų gamintojo požiūrį į paslaugas.

Kodėl naudinga?

Nežinote, kam skirta variklio programavimo paslauga? Nebėda! Esate ten kur reikia. ECU (angl. Engine Controlling Unit) – kompiuteris, valdantis variklio su elektronine kuro įpurškimo sistema, darbą. Variklio programavimo darbai suteikia Jūsų priemonei daugiau galios ir sumažina kuro sąnaudas. Jos gali būti sumažintos iki 10 %. Priklausomai nuo priemonės techninių duomenų. Atskirais atvejais galima išgauti iki 15 % kuro išsaugojimą. Paskaičiavus, tai atsiperka nuvažiavus 14.000 – 20.000 km. Nauda priklausys nuo Jūsų sumokėtos sumos, variklio darbinio tūrio ir programos preciziškumo.

Jums iškyla klausimas – ar tai taikytina visų gamintojų vilkikams? Taip, bet pasitaiko išimčių su naujausio modelio transporto priemonėmis. Pavyzdžiui, programavimas nėra prieinamas Mercedes-Benz Actros. Jis turi netinkamai tam variklio valdymo bloką. Visgi, vilkikų programavimas tinka daugeliui vilkikų gamintojų.

Programavimas

Gamintojai turi palikę rezervą variklio galiai didinti. Štai kodėl vilkikų programavimas tampa aktualus. Apie kalbame? Vilkikų variklių programavimas yra variklio galios didinimas ir kuro sąnaudų sumažinimas programavimu metodu. Kas tai? Tai yra galios ir sukimo momento rezervas. Atsiveria perspektyvos, keičiant variklio valdymo programą. T. y. turbinos darbą, kuro įpurškimo kampą, kuro slėgį bei jo kiekį, sukimo momento, greičio ir kitus ribotuvus, įvairių daviklių parametrus. Aiškus siekis – išnaudoti paliktą variklio tobulinimo rezervą ir sumažinti kuro sąnaudas, kiek tai įmanoma. Variklio galios išgavimas gali siekti 20-30 %. Variklio programavimo procesas užtrunka nuo 4 val. iki pilnos darbo dienos, atsižvelgiant į vilkiko modelį.

Paslaugos kaina

Pagrindinis veiksnys – vilkiko pagaminimo metai. Vilkikų programavimo procesas – sudėtingesnis su naujesne technika, jų variklio valdymo programos struktūra būna painesnė programavimui. Taigi, atsižvelgiant į mašinos metus, kaina svyruoja tarp 2000-4000 litų.

Vilkikų programavimas dar tik įsibėgėja Rytų Europos rinkoje, kartu ir Lietuvoje. Tačiau, neabejotinai kokybiškas jos atlikimas taps labai aktualia paslauga, kuria pasinaudoję transporto priemonių savininkai turės apčiuopiamą naudą.
Vilkikų variklių programavimo kokybiškas paslaugas teikia www.galingas.lt kolektyvas. Darbus vykdo patyrę šios srities profesionalai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *