Antivirusinės programos: kaip jos veikia?

IT naujienos

saugumas

Šiuolaikiniame, pažangių technologijų amžiuje, antivirusinės programos atlieka labai svarbų vaidmenį. Jo ne tik apsaugo mūsų kompiuterinę techniką, tačiau dar ir neleidžia kenkėjiškoms programoms pasiekti mūsų asmeninių duomenų, kurių vertė ir svarba gali būti gerokai didesnė, nei prietaisų, kuriuose ją kaupiame. Tačiau kas iš esmės yra antivirusinės programos ir kaip jos veikia? Kaip jos sugeba, tarp didžiulio duomenų kiekio surasti surast virusus?

Jei išanalizuotume antivirusinių programų veiksmus, tai nustatytume, kad iš esmės, jos veikia panašiai kaip ir patys virusai. Net nesuklystumėme, jas tokias pavadinus, tačiau skiriasi jų paskirtis, kuri vartotojo akimis yra visgi labiau teigiama, nei neigiama. Jei virusai ir kitos kenkėjiškos programos stengiasi surinkus duomenis, perduoti jas savo kūrėjams su tikslu – pakenkti, tai antivirusinės programos analizuoja ir renka duomenis, tam kad galėtų apsaugoti.

Priklausomai nuo skirtingų modulių, antivirusinės programos gali ieškoti virusus kompiuterio sistemoje, tikrinti duomenų srautą ateinantį iš tinklo, analizuoti programų elgsenas ir izoliuoti įtartinus failus. Pati paieška vyksta dviem pagrindiniais būdais: pagal viruso parašą (kodą) ir euristinis metodas. Kiekvienas virusas turi savo ypatingą kodą arba parašą, kuriuo išsiskiria iš kitų. Būtent šiuos kodus analizuoja antivirusinių programų gamintojai ir sudaro virusų duomenų bazę, kurie naudojasi jų kuriamos programos, stengiantis aptikti atpažįstamus parašus ir pagal juos nustatyti a virusas yra tikrinamoje sistemoje. Būtent dėl pastoviai papildomos duomenų bazės, antivirusinėms programoms reikalingas atnaujinimas. Tokiu būdu, jos papildomos naujais duomenimis apie virusus, kurie nebuvo įdiegti į jų žinyną prieš tai. Euristiniu būdu veikiantys antivirusai, analizuoja esamų programų veikimo principus, ir jei tik pastebi kažkokius įtartinus pasikeitimus – iš karto apie tai praneša. Šis būdas nereikalauja turėti labai didelės virusų bazės, tačiau gali būti labai įtari, kuom trukdo vartotojams. Tačiau visgi geriau būti šiek tiek labiau apsaugotiems, nei krimstis dėl problemų, kurias gali pridaryti virusai.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *