Baidarės su nakvyne: į ką būtina atkreipti dėmesį ruošiantis išvykai?

LaisvalaikisPaslaugos

Baidarės yra viena populiariausių pramogų šiltuoju metų laiku. Dažnai jos derinamos su nakvyne palapinėje arba kaimo turizmo sodyboje. Jeigu baidarės su nakvyne planuojamos pirmą kartą, gali kilti nemažai klausimų. Esame pasiruošę atsakyti į pačius svarbiausius! Metas panagrinėti, į ką reikia atsižvelgti, kad Jūsų išvyka atneštų nepakartojamus įspūdžius.

Įvertinkite oro ir vandens sąlygas

Baidarės su nakvyne neatsiejamos nuo planavimo. Taigi, prieš kelionę stebėkite orų prognozes ir vandens sąlygas. Venkite plaukioti baidarėmis audringu, ypač lietingu ar nenuspėjamu oru.

Atidžiai pasirinkite plaukimo maršrutą

Jeigu neturite didelės patirties, pasirinkite savo įgūdžių lygiui tinkamą maršrutą: nesudėtingą, ramų ir saugų plaukimą. Įvertinkite trasos ilgį ir būsimą nakvynės vietą.

 Supakuokite būtiniausias plaukimo priemones

Įsitikinkite, kad turite visą Jūsų kelionei reikalingą baidarių įrangą, įskaitant gelbėjimosi liemenę, irklus, žemėlapį, kompasą, pirmosios pagalbos vaistinėlę.

Įvertinkite maršrutą

Susipažinkite su plaukimo maršrutu naudodamiesi žemėlapiais ir navigacijos įrankiais. GPS įrenginiai arba išmaniųjų telefonų programos gali būti naudingos, tačiau visada turėkite atsarginį variantą, kuris padės, jeigu telefonas išsikraus. Pavyzdžiui, vandens poveikiui atsparų fizinį žemėlapį.

Stovyklavietės įranga

Jeigu planuojate nakvoti stovyklavietėje, gryname ore, pasiimkite tam tinkančią, lengvą ir kompaktišką įrangą, įskaitant palapinę, miegmaišį, o taip pat – maisto ruošimo įrangą, jei planuojate gaminti maistą.

Nepamirškite maisto ir vandens

Kelias valandas intensyviai plaukiant, tikrai praalksite ir ištrokšite. Todėl pasiimkite pakankamai maisto ir vandens. Rinkitės lengvai nešiojamus, lėtai gendančius produktus, turėkite talpią gertuvę vandeniui.

Nešiukšlinkite

Lankantis gamtoje, susipažįstant su lietuviška flora ir fauna, pasirūpinkite, kad nepaliktumėte to, ką atsinešėte su savimi. Įsitikinkite, kad susirinkote visas šiukšles, palikite stovyklavietę tokią, kokia ji buvo prieš Jums atvykstant.

Pasirūpinkite tinkama apranga

Apsirenkite tinkamai pagal orą. Jeigu nusimato drėgni, vėsesni orai, verta rengtis keliais sluoksniais, kad nesušaltumėte, ir, esant reikalui, nusiimtumėte viršutinius drabužius. Taip pat pasirūpinkite apsiaustais nuo lietaus – net ir vasaros dienomis Lietuvoje galima sulaukti kritulių! Baidarės su nakvyne dažnai neatsiejamos nuo maudynių, todėl pasirūpinkite maudymosi šortais ar bikiniu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *